Hale namiotowe są obiektami, które znajdują coraz szersze zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu i gospodarki. Ich wszechstronność, a także solidna budowa sprawiają, że w wielu przedsiębiorstwach zastępują one hale w tradycyjnych budynkach. Co wyróżnia dobrą halę namiotową i na co zwrócić uwagę wybierając mobilne zadaszenie dla swojej firmy?
Spis treści
Całoroczne hale namiotowe — co je wyróżnia?
SOLIDNA KONSTRUKCJA
Hale namiotowe Halplan to obiekty, które zapewnią przestrzeń roboczą i magazynową przez cały rok. To znaczy, że ich budowa i jakość wykonania pozwalają na użytkowanie nie tylko w okresie wiosenno-letnim, ale także w czasie kiedy warunki atmosferyczne są trudniejsze. Przede wszystkim stabilność hal namiotowych zapewniają niezwykle solidne konstrukcje wykonane z grubych rur o dużej — bo ok. 78 mm średnicy.
Wszystkie elementy stelaża są wykonane z wytrzymałej
Konstrukcje hal namiotowych posiadają dodatkowe wzmocnienia — m.in. poziome oraz pionowe rury ustawione na krzyż w łącznikach szczytowych, wzmocnienia wjazdów czy wzmocnienia boczne, co również wpływa na wytrzymałość obiektu.
MOCNE POSZYCIE
Plandeki całorocznych hal namiotowych Arctic stanowią jedną, integralną część. Są wykonane z mocnego, wodoodpornego materiału PVC o gramaturze ok. 720 g. Taki typ poszycia chroni znajdujące się wewnątrz przedmioty i osoby przed deszczem, wiatrem i wilgocią, a także przed palącym słońcem. Plandeka hali namiotowej jest wyposażona w duże wjazdy, a także w dodatkowe, boczne wejście, które umożliwia wchodzenie i wychodzenie, bez konieczności otwierania bramy głównej.
Technologie zwiększające funkcjonalność
Wielosezonowe hale namiotowe to idealne obiekty, które wykorzystamy w firmach i przedsiębiorstwach, do organizacji przestrzeni magazynowej, garażowej, a także przemysłowej. Wyposażone w technologie, które zwiększają ich funkcjonalność, stają się naprawdę dobrą alternatywą dla dużo droższych, murowanych budynków. Systemy poszyć hal namiotowych Halplan sprawiają, że takich obiektów można używać w różnych sytuacjach i do bardzo wielu zastosowań. Co więc sprawia, że hale namiotowe są tak praktycznym rozwiązaniem dla firm?
System Air-Control
To system podwójnych wywietrzników, które odpowiadają za wentylację i optymalny obieg powietrza wewnątrz hali namiotowej. Dzięki tej technologii wnętrze namiotu jest zabezpieczone przed wilgocią i powstawaniem efektu sauny. To sprawia, że w hali namiotowej w bezpieczny sposób można przechowywać różne towary i materiały, bez obaw o ich zniszczenie, czy zawilgocenie.
System łączenia namiotów
To cecha, która umożliwia dopasowanie metrażu hali namiotowej do zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa. Dzięki zastosowaniu specjalnej rynny hale namiotowe mogą stanowić całość, zapewniając zwiększoną powierzchnię roboczą lub magazynową. Kolejne hale namiotowe tworzą w ten sposób jedną, spójną przestrzeń.
Fartuch retencyjny
To obok wodoodpornego poszycia kolejna technologia, dzięki której wnętrze hali namiotowej pozostaje suche i zabezpieczone przed przemakaniem i zalewaniem. Szeroki fartuch retencyjny odpowiada za odprowadzanie wody z dala od wnętrza hali namiotowej, w której przechowywane są przedmioty lub prowadzone są prace warsztatowe.
Fire-resist
To system, który sprawia, że hala namiotowa jest wyjątkowo bezpiecznym obiektem, w którym można prowadzić prace z użyciem elektronarzędzi lub stosowanie wewnątrz nagrzewnic i promienników ciepła. Plandeka takich hal namiotowych jest trudnopalna i spełnia unijne normy EN 13501, dzięki czemu zapewnione jest maksymalne bezpieczeństwo użytkowania.
Zastosowania uniwersalnych hal namiotowych
Nowoczesne hale namiotowe to konstrukcje, które mogą być wykorzystane w wielu różnych gałęziach i sektorach przemysłu i gospodarki. Dzięki temu, że są niezwykle elastyczne — czyli w łatwy sposób można je dopasować do różnorodnych potrzeb i zastosowań — sprawdzą się zarówno w przemyśle, motoryzacji, handlu, logistyce, rolnictwie jak i w produkcji.
Hale namiotowe to niezwykle praktyczne magazyny, w których w bezpieczny i wygodny sposób można przechowywać części samochodowe, sprzęt i materiały budowlane, paszę dla zwierząt czy zboże. Możemy w nich garażować pojazdy, łodzie, maszyny rolnicze i budowlane. Wewnątrz hali namiotowej z powodzeniem można prowadzić prace naprawcze i warsztatowe z użyciem narzędzi takich jak spawarki, pilarki czy szlifierki. Dotyczy to zarówno prac budowlanych, jak i drobnych prac stolarskich czy naprawczych. Przestrzeń hali namiotowej doskonale sprawdzi się także jako przestrzeń montażowa dla linii produkcyjnej czy sortownia.
Profesjonalne hale namiotowe wykorzystamy zarówno w budownictwie, jak i w motoryzacji. Sprawdzą się w logistyce, ale także w rolnictwie i handlu.
Podsumowanie
Hale namiotowe to niezwykle praktyczne obiekty, które z uwagi na swoją solidną budowę i specjalistyczne systemy, mogą zastąpić tradycyjne hale murowane. Wiele dziedzin gospodarki korzysta z hal namiotowych, chcąc usprawnić pracę przedsiębiorstw oraz obniżyć koszty działalności. Dzięki temu, że hale namiotowe są tak uniwersalne i elastyczne, sprawdzą się w wielu różnych branżach, zapewniając firmom magazyny i przestrzenie robocze.