W dzisiejszym świecie coraz więcej osób szuka odpoczynku od codziennego pędu. Popularnym sposobem na spędzenie wolnego czasu i odzyskanie wewnętrznej równowagi jest praktykowanie jogi i różnych form relaksacji. Takie zajęcia można zorganizować na świeżym powietrzu w pawilonie ogrodowym. Dlaczego namiot ogrodowy tak dobrze sprawdza się w roli przestrzeni do takich aktywności?
Spis treści
Pawilon ogrodowy do praktyk relaksacyjnych
Praktyki relaksacyjne mają nieoceniony wpływ na nasz dobrostan. Pomagają zwolnić, wyciszyć się, a przez to utrzymać się w dobrym zdrowiu. Ich dobroczynny wpływ na organizm docenia się coraz bardziej, co odzwierciedla się w szerokiej ofercie zajęć i warsztatów. Akcje popularyzujące dbanie o siebie wychodzą już z salek fitness i zamkniętych pomieszczeń na zewnątrz. Zajęcia jogi oraz warsztaty coraz częściej odbywają się w parkach i ogrodach.
Jednym z rozwiązań, dzięki któremu uchronimy wydarzenie przed nieoczekiwaną zmianą pogody, jest pawilon ogrodowy. To mobilne zadaszenie zapewni suchą i osłoniętą od wiatru i nadmiernych promieni UV przestrzeń, w której można oddać się praktyce.
Jaki namiot ogrodowy wybrać?
Przede wszystkim warto się zastanowić czy zamierzamy zaaranżować stacjonarne studio, które przez dłuższy czas będzie działać w jednym miejscu, czy planujemy stworzyć mobilną salkę. Istotne jest, czy zajęcia przewidziane są dla kameralnych grup, czy będą skupiały większą rzeszę odbiorców np. w trakcie imprez masowych. W ofercie Halplan dostępne są namioty ogrodowe na konstrukcjach sezonowych i całorocznych. Stelaże sezonowe sprawdzą się dobrze w działalności mobilnej, a całoroczne będą świetnym wyborem, jeśli planujemy pozostać z usługami w jednym miejscu.
Namioty ogrodowe dostępne są w wielu rozmiarach. Łatwo też zwiększyć ich przestrzeń użytkową. Możliwe jest to dzięki systemowi Multi-size, z którym w dowolnym momencie wydłużymy poszycie o 1 metr. Z systemem Air-control, pomimo zamkniętych wejść do namiotu ogrodowego, zapewnimy uczestnikom warsztatów komfortową, przewiewną przestrzeń.
Zalety warsztatów rozwojowych w namiocie ogrodowym
ZABEZPIECZENIE PRZED DESZCZEM
Głównym atutem organizacji tego typu wydarzeń w altanie namiotowej jest ochrona miejsca praktyki przed deszczem. Wnętrze namiotu ogrodowego umożliwi ćwiczenia na świeżym powietrzu pomimo pochmurnej aury. Dzięki temu można regularnie organizować sesje jogi bez obaw o to, że pogoda pokrzyżuje nam plany.
PRYWATNOŚĆ
Zamknięta, ale przewiewna przestrzeń altany ogrodowej sprzyja skupieniu, co jest kluczowe dla skuteczności zajęć relaksacyjnych. Aby uczestnicy spotkania czuli się komfortowo i swobodnie, warto wybrać zadaszenie z oknami, które można zasłonić roletami, ale sprawdzi się też poszycie z oknami witrażowymi. Osłoni ono uczestników przed wzrokiem osób postronnych i zapewni prywatność.
ODDZIELENIE OD HAŁASU
Ściany pawilonu ogrodowego będą skuteczną barierą oddzielającą przytulne wnętrze namiotu od miejskiego szumu. Dzięki temu uczestnicy warsztatów nie będą mieli problemów z usłyszeniem osoby prowadzącej. Cisza sprzyja kierowaniu uwagi uczestników na wykonywane ćwiczenia, pomaga się wyciszyć i zrelaksować.
BLISKOŚĆ NATURY
W otoczeniu przyrody najłatwiej jest znaleźć wewnętrzną równowagę. Świeże powietrze, śpiew ptaków i szum drzew tworzą idealne tło do wyciszenia umysłu i ciała. Kontakt z naturą redukuje stres i pomaga w regeneracji psychicznej. Wybierając plandekę z transparentnymi ścianami i decydując się na naturalne, trawiaste podłoże stworzymy warunki do bezpiecznego obcowania z przyrodą, np. poprzez praktykowanie jogi na boso.
ŁATWA ZMIANA LOKALIZACJI
Namioty ogrodowe dzięki lekkiej konstrukcji i prostemu montażowi bardzo łatwo przenieść. Sprawdzi się to u osób, które przemieszczają się ze swoim stoiskiem wiele razy. Z altaną ogrodową zaplanujemy swoją pracę na cały sezon letni, podczas różnorodnych festiwali, pikników, czy objazdowych akcji propagujących zdrowy styl życia.
DOWOLNA ARANŻACJA
Przestrzeń do praktykowania jogi i innych form pracy z ciałem i umysłem w pawilonie ogrodowym zaaranżujemy według własnego pomysłu. Wnętrze białego namiotu ogrodowego wypełnione miękkimi poduszkami, kocami, mandalami, łapaczami snów, makramami i lampionami będzie służyło relaksowaniu się. Przytulna przestrzeń skłoni do zatrzymania i już samo przebywanie w niej będzie wielką przyjemnością.
Jakie zajęcia rozwojowe w altanie namiotowej?
W pawilonie ogrodowym zorganizujemy właściwie każdego rodzaju zajęcia i warsztaty rozwijające w obszarze mindfulness, zwiększania świadomości ciała, służące relaksacji i poprawie kondycji psychofizycznej. Takie atrakcje mogą się pojawiać nie tylko podczas letnich festiwali i akcji wakacyjnych, ale także jako dodatek do imprez sportowych, muzycznych. Mogą być nawet częścią strefy relaksu podczas branżowych targów i konferencji.
Dla jakich aktywności służących łagodzeniu stresu i poprawie samopoczucia przestrzeń altany ogrodowej sprawdzi się najlepiej?
- JOGA
- MEDYTACJA W NATURZE
- WARSZTATY ODDECHOWE
- TANIEC INTUICYJNY
- ZAJĘCIA ZWIĘKSZAJĄCE ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA
- WARSZTATY MASAŻU I AUTOMASAŻU
- KONCERTY RELAKSACYJNE MIS I GONGÓW
- RELAKSACJA PRZY INSTRUMENTACH ETNICZNYCH
Podsumowanie
Dzięki swojej wszechstronności altana namiotowa sprawdzi się jako przytulna przestrzeń do prowadzenia zajęć i warsztatów rozwojowych na świeżym powietrzu. Umożliwi organizowanie plenerowych sesji jogi, medytacji, jak i warsztatów oddechowych czy masażowych. Z namiotem ogrodowym każde takie wydarzenie zabezpieczymy przed deszczem i wiatrem, przez co będzie udane i na długo pozostanie w pamięci uczestników.