Potrzebujesz pomocy w wyborze? Zadzwoń: +48 71 30 67 980
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Najlepszy sposób na wesele plenerowe

2024-04-12
Najlepszy sposób na wesele plenerowe

Wesele w plenerze na pewno może być spełnieniem marzeń tych, którzy dobrze się czują w otoczeniu przyrody. Jednak organizacja zabawy na świeżym powietrzu, często nasuwa troskę o to, jak zabezpieczyć takie wydarzenie przed nieprzewidywalnymi warunkami atmosferycznymi.

Na co postawić decydując się na wesele w plenerze, aby mieć pewność, że będzie ono udane? Jakie są zalety wesela w namiocie imprezowym i dlaczego warto wybrać to rozwiązanie? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Spis treści

Dlaczego warto postawić na namiot weselny?

Stoły weselne w ogrodzie
Obrączki na dłoniach młodej pary
Stoły w namiocie imprezowym

Wesele to uroczystość, którą każda przyszła młoda para pragnie przeżyć w sposób wyjątkowy. Coraz więcej osób planujących ślub chce, by nie tylko ceremonia ale i zabawa odbywały się na świeżym powietrzu.

Świetnym i zyskującym na popularności rozwiązaniem może być wesele w namiocie imprezowym. Odpowiednio dobrana konstrukcja, zapewni nie tylko schronienie przed deszczem, ale będzie również przytulną, stylową przestrzenią, w której goście weselni będą się bawili. To rozwiązanie dobre dla tych, którzy pragną w niecodzienny sposób zaaranżować ślub i chcą mieć maksymalną swobodę w organizacji uroczystości. Zdecydowanie się na wesele w namiocie imprezowym otwiera przed nami wiele możliwości zaplanowania tego dnia według własnego, wymarzonego scenariusza.

Udekorowane krzesła dla gości weselnych

Zalety organizacji wesela w namiocie

Słońce za chmurą

ZABEZPIECZENIE PRZED NIEKORZYSTNYMI WARUNKAMI ATMOSFERYCZNYMI

Jedną z głównych zalet namiotu imprezowego jest na pewno ochrona przed warunkami atmosferycznymi, nie tylko przed deszczem, ale także przed wiatrem czy uciążliwymi promieniami słonecznymi. Ponadto, aby zapewnić gościom jeszcze większy komfort termiczny, namiot można wyposażyć w ogrzewanie.

Aranżacja wnętrza namiotu
Kartka z kalendarza

SWOBODA W WYBORZE TERMINU

Organizując uroczystość w namiocie imprezowym, jesteśmy mniej uzależnieni od terminów, które proponują domy weselne. Większa elastyczność w wyborze daty i brak konieczności podporządkowywania się pod dostępne w restauracji terminy, to zdecydowanie jedno z większych ułatwień, jakie daje organizacja wesela w namiocie.

Dekoracja weselna z kwiatów
Lokalizacja namiotu weselnego

ELASTYCZNOŚĆ W WYBORZE MIEJSCA

Wesele w namiocie imprezowym zorganizować można na własnej nieruchomości, w ogrodzie lub w innym, wymarzonym miejscu. Wygodną opcją może być wynajęcie terenu przy restauracji, dzięki czemu zapewniony będzie dostęp do niezbędnego zaplecza i toalet.

Białe nakrycia weselnych stołów
Wesele w otoczeniu natury

OTOCZENIE NATURY

Namiot imprezowy to rozwiązanie dobre dla tych, którzy marzą o ślubie na łonie natury, np. nad jeziorem, na łące, czy pod lasem. W wyborze okoliczności przyrody, w których pragniemy przeżyć ten dzień, ogranicza nas właściwie tylko wyobraźnia. Jeśli tylko teren jest dostosowany do rozłożenia konstrukcji, to takie marzenie bez trudu możemy spełnić.

Wesele na łące
Sesja zdjęciowa w namiocie weselnym

SCENOGRAFIA DO SESJI ZDJĘCIOWEJ POD RĘKĄ

Fotografowie bardzo cenią sobie dopływ naturalnego światła przy tworzeniu reportażu z ceremonii i weselnej zabawy. Wnętrze eleganckiego namiotu imprezowego z dużymi oknami witrażowymi lub transparentnymi sprawdzi się więc jako wdzięczna scenografia do ślubnego reportażu. Ponadto malownicze otoczenie wybranej lokalizacji w naturze, uatrakcyjni sesję plenerową pary młodej, którą będzie można wykonać od razu w trakcie ceremonii.

Przystrojone ławki weselne
Strefa relaksu na weselu w namiocie imprezowym

MOŻLIWOŚĆ WYKORZYSTANIA PRZESTRZENI WOKÓŁ NAMIOTU WESELNEGO

Stworzenie w otoczeniu zieleni strefy chilloutu wypełnionej hamakami, a także możliwość zorganizowania gościom gier i zabaw na świeżym powietrzu, to kolejne zalety, jakie wiążą się z organizacją wesela w namiocie imprezowym, które z pewnością uatrakcyjnią wydarzenie.

Hamak w weselnej strefie chilloutu
Samodzielna aranżacja namiotu weselnego

ARANŻACJA WEDŁUG WŁASNEGO POMYSŁU

Możliwości zaaranżowania przestrzeni namiotu weselnego są dużo większe niż w przypadku tradycyjnych sal, które często są urządzone w konkretnym stylu. Tutaj opcji personalizacji jest bardzo wiele. To od naszych potrzeb i upodobań zależeć będzie:

Weselny stół w plenerze
Metraż namiotu imprezowego

Wielkość namiotu

Można ją dopasować do ilości gości tak, aby przestrzeń była jak najbardziej komfortowa.

Podłoga w namiocie weselnym

Rodzaj podłogi

Drewniana podłoga to w ostatnim czasie zyskujący na popularności trend, szczególnie pasujący do rustykalnych wesel

Ustawienie stołów na weselu plenerowym

Rozmieszczenie stołów i innych elementów

Nie ogranicza nas specyfika architektury sali weselnej – w namiocie imprezowym o ustawieniu stołów, parkietu do tańczenia, sceny i innych elementów aranżacji decydujemy sami

Dekoracje namiotu weselnego

Styl, w jakim zdecydujemy się udekorować namiot

Wśród najbardziej popularnych stylów można wymienić: rustykalny czy boho — pełne żywych kwiatów, girland i lampionów, świetnie będą współgrać z przyrodą wokół.

Ślubny bukiet z polnych kwiatów
Słodki kącik na weselu
Ślubny bukiet

Podsumowanie

Jak widać, wesele w plenerze to ciekawa i atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych uroczystości w domach weselnych czy restauracjach. Organizując takie wydarzenie w eleganckim namiocie imprezowym, mamy duży wpływ na każdy aspekt uroczystości — od miejsca, w którym chcemy przeżyć ten dzień, przez wielkość weselnej przestrzeni, na aranżacji i dekoracjach kończąc. Namiot to zdecydowanie najlepszy pomysł na wesele w plenerze, dzięki któremu ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci nie tylko pary młodej, ale także wszystkich uczestników przyjęcia.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2024
pixel