Potrzebujesz pomocy w wyborze? Zadzwoń: +48 71 30 67 980
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Namiot magazynowy w gospodarstwie domowym - 5 przydatnych zastosowań

2024-05-17
Namiot magazynowy w gospodarstwie domowym - 5 przydatnych zastosowań

Ogród kojarzy się przede wszystkim z odpoczynkiem i relaksem. Jego część może jednak pełnić rolę przydatnego zaplecza w gospodarstwie domowym. Zorganizowanie praktycznej i estetycznej przestrzeni użytkowej ułatwią sezonowe oraz całoroczne namioty magazynowe Halplan. Poniżej przedstawiamy 5 pomysłów na zastosowanie namiotu przemysłowego w ogrodzie.

Spis treści

Zalety namiotów magazynowych

Namioty magazynowe Halplan są bardzo chętnie wykorzystywane przez firmy i przedsiębiorstwa. Ale nie tylko. Coraz częściej namioty przemysłowe wybierają osoby prywatne, które chcą zorganizować przestrzeń magazynową we własnym ogrodzie. Co sprawia, że to rozwiązanie zyskuje na popularności?

Przede wszystkim postawienie namiotu magazynowego jest dużo prostsze i szybsze, niż w przypadku murowanego budynku. Łatwy montaż pozwala na sprawną zmianę lokalizacji magazynu w razie potrzeby. Poza tym - w każdej chwili możemy namiot złożyć, jeśli będziemy potrzebowali więcej wolnej przestrzeni wokół domu.

Namiot magazynowy do prac ogrodowych

Namioty magazynowe dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego bez problemu dopasujemy ich wielkość do zmieniających się potrzeb. Dostępne są zarówno większe namioty, jak i takie, które bez problemu zmieszczą się nawet na mniejszej działce.

Wysokiej jakości materiały z których wykonane są poszycia i konstrukcje sprawiają, że namioty magazynowe Halplan to solidny sprzęt, który może służyć nam przez lata. Stalowe rury pokryte ogniowym ocynkiem skutecznie stabilizują konstrukcję. Grube poszycia wykonane z PVC wyposażone w system podwójnych wywietrzników Air-control, zapewniają bezpieczeństwo przedmiotom przechowywanym wewnątrz namiotu magazynowego.

Zastosowania namiotu magazynowego w ogrodzie

Akcesoria ogrodnicze w mobilnym magazynie

SCHOWEK NA SPRZĘT OGRODOWY

Schowek na sprzęt ogrodowy w małym namiocie magazynowym

Niewielki, sezonowy namiot magazynowy z poszyciem wykonanym z PE może być wygodnym miejscem do przechowywania narzędzi ogrodniczych, doniczek, worków z ziemią kwiatową, a nawet roślin. To wygodny i niedrogi sposób na usprawnienie prac ogrodowych, który ułatwi nam utrzymanie porządku w ogrodzie.

Namiot magazynowy pozwoli poprawić funkcjonalność działki oraz zapewni naszym narzędziom dłuższą żywotność, chroniąc je przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Przechowywanie mebli ogrodowych w namiocie z PVC

SKŁADZIK NA ZABAWKI I MEBLE OGRODOWE

Mobilny schowek w namiocie magazynowym

Latem mebli ogrodowych używamy właściwie cały czas, ale zimą warto je schować, aby zabezpieczyć je przed mrozem i wilgocią. Namiot magazynowy pomoże zorganizować wygodne miejsce do składowania foteli, leżaków, krzeseł i puf, kanap i sof, stolików kawowych i imprezowych ław. W namiocie przemysłowym zmieścimy nawet sporych rozmiarów zestawy wypoczynkowe, czy huśtawki. Warto pomyśleć o tym, by poza sezonem bezpieczne schronienie zapewnić również zabawkom ogrodowym, takim jak zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchańce czy mini place zabaw. Suche wnętrze namiotu magazynowego pozwoli zadbać o to, by sprzęt nie uległ zniszczeniom i służył nam jak najdłużej.

Mobilny magazyn dla rowerów

MAGAZYN NA ROWERY I SPRZĘT SPORTOWY

Magazyn rowerowy w całorocznym namiocie magazynowym

W gospodarstwach domowych brakuje czasami miejsca do przechowywania nie tylko rowerów, ale i różnego rodzaju sprzętu sportowego. Jeśli na działce nie ma murowanej komórki, a piwnica jest za mała, by pomieścić akcesoria sportowe sporych gabarytów, takie pomieszczenie możemy zorganizować w solidnym namiocie przemysłowym.

Namiot magazynowy z pełnym poszyciem, którego ściany nie przepuszczają światła dziennego, będzie bezpiecznym schronieniem dla sprzętu narciarskiego, kajaków, desek surfingowych, ale i dla drobniejszych przedmiotów, takich jak piłki czy hantle. W zaplanowaniu wygodnej przestrzeni pomogą regały, skrzynie, czy wygodne kosze do przechowywania.

Garaż samochodowy w namiocie magazynowym

GARAŻ DLA SAMOCHODU

Garaż w namiocie magazynowym na posesji

Garażowanie samochodu to podstawa dla utrzymania go w dobrym stanie technicznym. Pozwala to zapobiegać zniszczeniom wynikającym z ekspozycji na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jeśli chcemy szybko i niedrogo zorganizować bezpieczne zadaszenie dla pojazdu, to warto postawić na namiot magazynowy z poszyciem wykonanym z mocnego PVC. Całoroczny namiot garażowy to świetna alternatywa dla tradycyjnego garażu murowanego. Taki obiekt zapewni dostateczną ochronę przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. Mobilny garaż w namiocie magazynowym bez problemu przeniesiemy np. w razie przeprowadzki. Dzięki możliwości łączenia namiotów za pomocą specjalnej rynny, w każdej chwili możemy zwiększyć powierzchnię naszego namiotu garażowego.

Warsztat majsterkowicza w namiocie z pełnym poszyciem

WARSZTAT NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Deski i narzędzia w przydomowej stolarni

Namiot magazynowy może posłużyć nam jako praktyczna przestrzeń do pracy, majsterkowania lub realizowania swojej pasji. Wyposażając wnętrze namiotu magazynowego w odpowiednie meble i sprzęt, zaaranżujemy nie tylko przydomowy warsztat stolarski, ale i pracownię ceramiczną lub malarską.

Aby zwiększyć wygodę pracy w takim miejscu, warto postawić na namiot z oknami doświetlającymi, które zapewnią dopływ światła słonecznego. Bez problemu w namiocie przemysłowym zamontujemy też dodatkowe oświetlenie. Jeśli planujemy używać wewnątrz narzędzi spawalniczych lub nagrzewnic, należy wybrać namiot magazynowy z poszyciem trudnopalnym.

PODSUMOWANIE

Wielofunkcyjne namioty magazynowe to zadaszenia, które na różne sposoby można wykorzystać w przydomowym ogródku. Sprawdzą się jako schowek na przedmioty, na które nie ma miejsca w domu lub w piwnicy albo jako miejsce do spędzania wolnego czasu i realizowania pasji. Są dużo tańszym rozwiązaniem niż budowa murowanego garażu, czy schowka, a dzięki prostemu montażowi umożliwiają sprawne zorganizowanie dodatkowej przestrzeni użytkowej w gospodarstwie domowym.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel