Potrzebujesz pomocy w wyborze? Zadzwoń: +48 71 30 67 980
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Namioty kontenerowe dla wielu branż

2024-05-21
Namioty kontenerowe dla wielu branż

Namioty kontenerowe to innowacyjne zadaszenia, które znajdą zastosowanie w wielu sektorach. Solidna konstrukcja namiotów kontenerowych pozwala na całoroczne korzystanie z nich nawet w najbardziej wymagających sytuacjach. Sprawdzą się zarówno jako bezpieczny magazyn jak i przestrzeń robocza w przedsiębiorstwach. Co sprawia, że namioty kontenerowe są tak uniwersalne i doskonale spełniają swoją rolę?

Spis treści

Co wyróżnia namioty kontenerowe Halplan?

To dzięki szeregowi zalet wielozadaniowe namioty kontenerowe coraz chętniej są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu i gospodarki. Mobilne zadaszenia mocowane na szczytach kontenerów to rozwiązanie, które w sprawny sposób pozwala stworzyć duże przestrzenie robocze i magazynowe. Namioty kontenerowe to także znacznie tańsze rozwiązanie niż budowa tradycyjnego, murowanego magazynu. Jakie zalety namiotów kontenerowych wpływają na ich funkcjonalność?

Wytrzymała konstrukcja namiotu kontenerowego

WYTRZYMAŁOŚĆ

Zacieniona powierzchnia w namiocie kontenerowym

Mocne poszycie wykonane z grubego materiału PVC o gramaturze 720 g zapewnia wnętrzu namiotu ochronę przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Solidna konstrukcja wykonana jest ze stalowych rur o średnicy 76 mm. Wszystkie elementy stelaża pokryte są ocynkiem ogniowym, który wpływa na wytrzymałość konstrukcji oraz chroni ją przed korozją. W systemie montażu namiotów kontenerowych zastosowano śruby przechodzące na wylot oraz dodatkowe pasy, które nadają obiektowi stabilności. Wszystkie plandeki namiotów kontenerowych są ognioodporne i spełniają normy EN13501.

Łatwe dopasowanie rozmiaru namiotu kontenerowego

ELASTYCZNOŚĆ

Namioty kontenerowe dostępne są w wielu różnych rozmiarach i konfiguracjach. Dzięki temu z łatwością dobierzemy rodzaj zadaszenia do potrzeb i specyfiki branży. W Halplan namioty kontenerowe można dopasować pod względem:

WIELKOŚCI

Zadaszenia na kontenery dostępne są w bardzo wielu rozmiarach. Oprócz tego, jeśli będziemy potrzebowali zwiększyć powierzchnię magazynową, z dodatkowymi segmentami zrobimy to bardzo sprawnie i w dowolnym momencie. W ofercie dostępne są moduły, które umożliwiają wydłużenie namiotu kontenerowego o 6 metrów. Taka funkcja będzie szczególnie przydatna w branżach, w których zapotrzebowanie na przestrzeń zmienia się w zależności od sezonu czy projektu.

POSZYCIA

Poszycie zadaszenia kontenerowego możemy dopasować do typu działalności, którą będziemy w nim prowadzić. W ofercie dostępne są zarówno same zadaszenia mocowane na kontenerach lub namioty wyposażone w przednie lub tylne ściany. Ściany do namiotu możemy dowolnie dobierać, decydując się na poszycia z małym wejściem, dużym wjazdem lub z obydwoma tymi elementami, po jednej lub z obu stron namiotu kontenerowego.

Warianty namiotów kontenerowych dostępne w Halplan:

  • Samo zadaszenie
  • Małe wejście i duża brama na froncie i otwarty tył
  • Małe wejście na froncie i otwarty tył
  • Małe wejście na froncie i z tyłu
  • Małe wejście i duża brama na froncie i z tyłu
  • Małe wejście i duża brama na froncie i małe wejście z tyłu
Przenoszenie namiotu kontenerowego

MOBILNOŚĆ

Namioty kontenerowe to konstrukcje, które z łatwością można przenieść. Zmiana lokalizacji mobilnego magazynu jest szczególnie istotna w przypadku przedsiębiorstw z wieloma oddziałami i placówkami. Sprawdzi się również w razie konieczności zmiany miejsca prowadzenia działalności, bądź jeśli zdecydujemy się na sezonowe funkcjonowanie firmy.

Namioty kontenerowe o różnych zastosowaniach

WSZECHSTRONNOŚĆ

Dzięki temu, że funkcjonalne zadaszenia kontenerowe Halplan są tak elastyczne, mobilne i wytrzymałe, a także dostępne w różnych rozmiarach i wariantach, sprawdzą się w wielu dziedzinach. Zabezpieczone przed wilgocią i promieniowaniem UV wnętrze namiotu kontenerowego posłuży zarówno jako bezpieczny magazyn dla towarów czy materiałów budowlanych, jak i wygodna przestrzeń robocza do prowadzenia różnego rodzaju prac.

DLA JAKICH BRANŻ ZADASZENIE KONTENEROWE?

Linia produkcyjna w namiocie kontenerowym

PRZEMYSŁ I PRODUKCJA

Namioty kontenerowe mogą być wykorzystywane jako stałe lub tymczasowe hale magazynowe, warsztaty lub przestrzenie produkcyjne. Można w nich przechowywać maszyny, surowce oraz towary, a także zaaranżować sortownię, linię produkcyjną, montażownię czy warsztat.

Namioty kontenerowe w logistyce

LOGISTYKA I MAGAZYNOWANIE

W logistyce zadaszenia do kontenerów z powodzeniem spełnią rolę centrum dystrybucyjnego lub punktu przeładunkowego, w którym można sortować i pakować towary. Zapewnią wygodną, suchą i bezpieczną przestrzeń magazynową do składowania sprzętu, towaru, którym handlujemy czy różnego rodzaju pojazdów.

Magazyn na zboże w namiocie kontenerowym

ROLNICTWO

Magazyn na maszyny rolnicze w namiocie kontenerowym

Dzięki temu, że zadaszenia na kontenery są tak wytrzymałe i łatwo je dostosować do różnych potrzeb, coraz częściej są wykorzystywane na terenach wiejskich. W rolnictwie namioty kontenerowe mogą służyć jako magazyny na maszyny rolnicze, płody rolne, paszę czy siano. Będą nie tylko bezpiecznym, suchym i zacienionym schronieniem, ale i praktyczną przestrzenią, która ułatwi prace rolnicze.

Namiot kontenerowy na placu budowy

BUDOWNICTWO

W sektorze budowlanym namioty kontenerowe doskonale sprawdzą się jako tymczasowe biura czy szatnie dla pracowników. Równie dobrze można wykorzystać je do celów magazynowych, do przechowywania materiałów budowlanych, czy sprzętów. Z powodzeniem znajdą zastosowanie także podczas robót drogowych i na placach budowy.

PODSUMOWANIE

Namioty kontenerowe to uniwersalne konstrukcje, które zapewnią bezpieczne zadaszenie dla różnorodnych branż. Dzięki temu, że są wytrzymałe, dostępne w różnych konfiguracjach i łatwo je przenieść, sprawdzą się zarówno jako bezpieczna przestrzeń magazynowa, jak i hala do prowadzenia różnorodnych prac. Zadaszenia kontenerowe dostępne w Halplan umożliwiają sprawne zorganizowanie dodatkowego miejsca do przechowywania dzięki ekspresowej wysyłce w 24 godziny. W wyborze odpowiedniego zadaszenia z chęcią pomogą nasi wykwalifikowani fachowcy, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel