Wraz z zakończeniem lata, powoli nadchodzi czas krótszych i chłodniejszych dni. Mimo jesienno zimowej aury wciąż jednak możemy cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu w ogródkach restauracyjnych. To wszystko dzięki wszechstronnym namiotom cateringowym. Jak sprawić, by czas spędzony w restauracji pod chmurką był komfortowy nawet zimą?
Spis treści
Ogródek restauracyjny jesienią — to nasz sposób
Deszcz i chłód nie muszą być przeszkodą w zorganizowaniu wygodnego i przede wszystkim ciepłego ogródka gastronomicznego w kawiarni czy restauracji. W aranżacji takiego miejsca pomogą namioty cateringowe i namioty gastronomiczne Halplan.
Te niezwykle uniwersalne obiekty mobilne z powodzeniem spełnią rolę przytulnej przestrzeni, w której można spożywać posiłki i spędzać czas z najbliższymi. Ich ściany osłonią wnętrze przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zapewniając jednocześnie dostęp do świeżego powietrza i jesienno — zimowych krajobrazów wokół lokalu. Umożliwia to eleganckie poszycie z oknami witrażowymi, które każdemu lokalowi doda wyjątkowego — nowoczesnego looku.
Profesjonalne namioty gastronomiczne z łatwością dostosujemy do potrzeb naszego bistro czy kafejki. Duży wybór rozmiarów mobilnych zadaszeń sprawia, że w rozwoju naszej restauracji nie ogranicza nas metraż. Powierzchnię namiotu cateringowego możemy dowolnie zmieniać, dzięki systemowi Multi — size, który umożliwia wydłużenie namiotu za pomocą dodatkowych segmentów.
System Overlap, w który wyposażone są namioty Halplan sprawia, że poszycie namiotu nie tylko wygląda estetycznie i jest wzmocnione, ale i możliwe jest przeprowadzenie szybkiej i budżetowej naprawy — wymiany uszkodzonego segmentu ściany bocznej, bez konieczności inwestowania w nowe poszycie.
Jak utrzymać ciepło w namiocie gastronomicznym?
Aby w naszym ogródku restauracyjnym w namiocie gastronomicznym było ciepło i przytulnie, musimy pamiętać o kilku kluczowych sprawach. Jeśli już wiemy, ile miejsca będzie nam potrzebne do zaaranżowania plenerowej przestrzeni gastronomicznej, przejdźmy do wyboru:
Poszycia
Pamiętajmy o tym, że poszycia wykorzystywane zimą, muszą być mocniejsze od tych, które sprawdzą się latem. Dlatego w takim przypadku koniecznie należy postawić na poszycie o wyższej gramaturze, wykonane z mocnego PVC. W ofercie Halplan dostępne są plandeki w kolorze białym, szarym i zielonym, a także maskownice w różnych kolorach, które dowolnie możemy dopasować do namiotu.
Konstrukcji
To jedna z najistotniejszych kwestii, które zaważą na tym, czy nasz namiot cateringowy poradzi sobie w chłodne i deszczowe dni. Zwróćmy uwagę na to, czy rury tworzące stelaż są wykonane z trwałych materiałów, najlepiej mocnej stali. Do zastosowań całorocznych należy wybierać konstrukcje z rur o większej średnicy, zabezpieczone ocynkiem. Dobrze, jeśli stelaż będzie posiadał dodatkowe wzmocnienia przy dachu i podłodze.
Podłogi
Aby zimą w namiocie cateringowym było ciepło i komfortowo, warto pomyśleć o dobrej izolacji podłoża. Dlatego istotne, by taki namiot wyposażyć w podłogę, która osłoni wnętrze namiotu przed wilgocią pochodzącą z gruntu, a oprócz tego uatrakcyjni wygląd naszego ogródka restauracyjnego.
Ogrzewamy namiot gastronomiczny
Chcąc ogrzać wnętrze ogródka gastronomicznego pod mobilnym zadaszeniem, możemy użyć nowoczesnych nagrzewnic lub promienników ciepła. Takie rozwiązania umożliwiają w szybki sposób ogrzać nawet dużą powierzchnię. Urządzenia tego typu możemy dowolnie przenosić w zależności od potrzeb. Aby móc w ten sposób ogrzać wnętrze namiotu gastronomicznego, musimy wybrać namiot z poszyciem trudnopalnym, które spełnia unijne normy EN13501.
Tylko poszycie wyposażone w system Fire — resist zapewni bezpieczeństwo podczas użytkowania urządzeń grzewczych wewnątrz namiotu cateringowego. Plandeki namiotów Halplan posiadają uszczelnienie w postaci dodatkowych rzepów. System Hermetic chroni przed wydostawaniem się ciepła z namiotu i przed wnikaniem kurzu i innych zanieczyszczeń.
Co jeszcze można zrobić, aby gościom odwiedzającym naszą restaurację na świeżym powietrzu było ciepło nawet w chłodne dni? Warto zainwestować w wygodne, najlepiej obite materiałem siedzenia wyposażone w poduszki z przyjemnych, miękkich tkanin. Dobrym pomysłem będzie udostępnienie gościom kocyków, którymi będą mogli się nakryć, aby się ogrzać.
Jak dbać o namiot całoroczny?
Aby wielosezonowy namiot cateringowy służył nam jak najdłużej, należy o niego odpowiednio dbać. Jednym z istotnych działań, które pomogą utrzymać namiot w dobrej kondycji, jest bieżące usuwanie śniegu zalegającego na dachu namiotu gastronomicznego. Chcąc zadbać o nasz namiot cateringowy, powinniśmy pamiętać także o:
montażu zgodnym z instrukcją
unikaniu nadmiernego obciążenia namiotu
monitorowaniu stanu technicznego
prawidłowym czyszczeniu plandeki
O tym, jak należy prawidłowo dbać o namiot całoroczny, pisaliśmy szerzej w artykule: "Co musisz wiedzieć o namiocie całorocznym - jak o niego dbać, aby służył przez lata?"
Podsumowanie
Nowoczesne namioty cateringowe to obiekty, które umożliwiają prowadzenie ogródków gastronomicznych przy restauracjach pomimo chłodnej pory roku. Chcąc zapewnić komfort i bezpieczeństwo gościom odwiedzającym nasz lokal w namiocie cateringowym, musimy wybrać profesjonalne, mobilne zadaszenie. Wyposażając namiot w niezbędne urządzenia i akcesoria, a także odpowiednio o niego dbając, stworzymy przytulny kącik, który będzie służył naszej restauracji przez długi czas.