Biesiadowanie pod gołym niebem to przyjemna aktywność, dostępna nie tylko latem. Dzięki nowoczesnym namiotom cateringowym wypoczynek w ogródkach restauracyjnych może być komfortowy także zimą. Zobacz, jak zadbać o komfort gości zimowego ogródka restauracyjnego oraz gdzie i do jakich zastosowań najlepiej sprawdzi się namiot cateringowy w chłodniejszych miesiącach.
Spis treści
Namiot cateringowy na zimę
Mobilne zadaszenia dla gastronomii to niezwykle praktyczne obiekty, dzięki którym w łatwy sposób rozbudujemy karczmę czy restaurację. Namiot cateringowy to prosty i niedrogi sposób na zorganizowanie dodatkowej przestrzeni dla gości lokalu gastronomicznego oraz zapewnienie ciepłego schronienia przy różnego rodzaju obiektach turystycznych i sportowych, a także podczas zimowych wydarzeń plenerowych.
Aby strefa gastronomiczna była jak najbardziej wygodna i komfortowa, trzeba w pierwszej kolejności wybrać odpowiedni namiot cateringowy, a następnie wyposażyć go w niezbędne akcesoria i dekoracje.
Decydując się na kupno namiotu dla gastronomii do użytku zimowego, w pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić, jak dużo zadaszonej przestrzeni będziemy potrzebowali. W Halplan dostępne są namioty cateringowe o różnych rozmiarach, ale istnieje również możliwość zmiany wielkości namiotu gastronomicznego. W razie konieczności powiększenia powierzchni restauracji pod gołym niebem wystarczy dokupić specjalny, dodatkowy segment przedłużający.
Jeśli namiot cateringowy ma nam służyć także zimą, musimy wybrać dla niego konstrukcję całoroczną. Taki stelaż jest zbudowany z grubych, stalowych rur pokrytych ocynkiem, łączonych za pomocą śrub przechodzących na wylot. Dzięki temu namiot będzie stabilny i wytrzymały, nawet w zimowych warunkach.
Wybierając poszycie dla takiego namiotu, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego jest ono wykonane oraz jego grubość. Plandeki namiotów cateringowych Halplan są wykonane z mocnego, wodoodpornego materiału PVC o gramaturze min. 500 g. Poszycia namiotów gastronomicznych muszą być trudnopalne i spełniać unijne normy EN — 13501. W takich namiotach można w bezpieczny sposób korzystać z urządzeń kuchennych, a także z ogrzewania.
Namioty cateringowe Halplan są wyposażone w okna witrażowe, co dodaje całemu namiotowi elegancji, zapewnia dopływ światła słonecznego, a także umożliwia podziwianie widoków na zewnątrz.
Wyczaruj ciepły i przytulny punkt gastronomiczny
Namioty cateringowe Halplan to niezwykle eleganckie obiekty, które w prosty sposób zaaranżujemy według własnego pomysłu i aktualnych potrzeb. Aby w namiocie gastronomicznym było ciepło i przytulnie, musimy zadbać o kilka rzeczy. Po wyposażeniu mobilnego zadaszenia w wygodne siedzenia i stoły, przy których klienci będą mogli jeść i wypoczywać, musimy zadbać o ogrzewanie. Świetnie sprawdzą się promienniki ciepła, dzięki którym utrzymamy wewnątrz optymalną temperaturę.
Istotną rolę odgrywa tutaj światło. Aby wnętrze namiotu gastronomicznego było przytulne, postawmy na oświetlenie, które stworzy klimatyczny nastrój. Niech to będą świece, lampiony i świetlne girlandy w ciepłych barwach.
Dodatki takie jak ciepłe, grube koce, poduszki, czy miękkie tkaniny jeszcze bardziej ocieplą wnętrze i sprawią, że goście z chęcią będą w nim przebywać.
Całość dopełnijmy ozdobami w ulubionym stylu. Bardzo popularne są dekoracje w stylu boho, rustykalnym i nawiązującym do tradycji regionu, ale również wszelkie dodatki świąteczne — choinki, łańcuchy, bombki, girlandy.
Zastosowania namiotów cateringowych zimą
Te niezwykle funkcjonalne obiekty, jakimi są namioty cateringowe to niezastąpiony sposób na zwiększenie powierzchni obleganych zimą lokali i rozładowanie tłoku w takich punktach gastronomicznych. Gdzie i w jakich sytuacjach w branży kulinarnej te przydadzą się zimą najbardziej?
STREFA GASTRONOMICZNA PRZY STOKU
W takim miejscu namiot cateringowy będzie doskonałym rozwiązaniem, które usprawni pracę karczmy lub restauracji, z której chętnie w sezonie zimowym korzystają narciarze i snowboardziści. W takim miejscu miłośnicy sportów zimowych będą mogli się ogrzać w przerwach między zjazdami. Namiot gastronomiczny zapewni też atrakcyjne, bezpieczne i ciepłe schronienie oraz miejsce do spędzenia czasu dla całych rodzin i osób, które nie korzystają z uroków narciarstwa.
TERENY REKREACYJNE PRZY TERMACH I HOTELACH
Obiekty takie jak termy, hotele, czy kompleksy SPA, korzystając z namiotów cateringowych, mogą wyjść ze swoją działalnością poza mury budynku, oferując usługi gastronomiczne na świeżym powietrzu. W takim miejscu goście będą mogli zjeść i napić się czegoś ciepłego, podziwiając widoki za oknem.
LODOWISKA, TORY SANECZKOWE
Tereny przy zimowych obiektach rekreacyjnych, takich jak lodowiska czy tory saneczkowe to świetne lokalizacje dla postawienia namiotu cateringowego. W takim miejscu będzie można odpocząć i ogrzać się, a także nabrać sił do dalszej zabawy.
JARMARK BOŻONARODZENIOWY
Namioty cateringowe doskonale sprawdzą się jako świąteczne punkty gastronomiczne na jarmarkach bożonarodzeniowych. Wstawiając do środka stoliki i inne niezbędne meble, stworzymy przytulną przestrzeń do spotkań z najbliższymi. W takim miejscu skosztujemy gorących napojów, ale i różnych, regionalnych przysmaków — ciepłych oscypków, pieczonych ziemniaków, kiełbasek i świątecznych słodkości.
OGRÓDEK RESTAURACYJNY
W namiotach cateringowych stworzymy przytulny ogródek restauracyjny, który będzie plenerowym przedłużeniem lokalu w murowanym budynku.
Podsumowanie
Namioty cateringowe to doskonały sposób na zorganizowanie strefy gastronomicznej, także zimą. Sprawdzi się zarówno przy stokach narciarskich, lodowiskach jak i torach saneczkowych, przy karczmach i hotelach jak i podczas świątecznych jarmarków. Odpowiedni namiot cateringowy wyposażony w niezbędne akcesoria i dekoracje stanie się przytulną przestrzenią, w której goście z chęcią będą wypoczywali.