Potrzebujesz pomocy w wyborze? Zadzwoń: +48 71 30 67 980
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Przewodnik po poszyciach namiotów. Wybierz idealne dla siebie.

2024-02-07
Przewodnik po poszyciach namiotów. Wybierz idealne dla siebie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów przygotowaliśmy krótki przewodnik po poszyciach namiotów Halplan, który ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej.

Spis treści

Materiały poszycia namiotów

W naszej ofercie posiadamy poszycia wykonane z dwóch różnych materiałów. Materiały te różnią się od siebie gramaturą, odpornością na uszkodzenia, wagą oraz ceną.

Próbnik poszycia PE

Materiał PE – polietylen to ekonomiczny materiał, który sprawdza się w namiotach sezonowych. Jest cieńszy i lżejszy, a jednocześnie w pełni wodoszczelny i odporny na promieniowanie UV.

Próbnik poszycia PVC

Materiał PVC — polichlorek winylu to gruba plandeka wielosezonowa o większej wytrzymałości. Ten rodzaj poszycia jest wodoszczelny, odporny na promieniowanie UV oraz na wahania temperatur. Poszczególne serie poszycia namiotów różnią się od siebie gramaturą zastosowanego PVC. Modele o gramaturze ścian i dachu minimum 620g są dodatkowo trudnopalne.

Dobierz wygląd poszycia- sprawdź dostępne typy

Wygląd poszycia będzie wpływał nie tylko na aspekty wizualne namiotu. Projektując nasze namioty, kierowaliśmy się przede wszystkim funkcjonalnością. Sprawą priorytetową była dla nas potrzeba zapewnienia komfortu wszystkim użytkownikom namiotu, bez względu na jego przeznaczenie.

W ofercie Halplan mamy namioty o pełnych poszyciach, ale również takie, które są wyposażone w okna, transparentne ściany, czy transparentny dach. Poznaj je wszystkie i wybierz idealne dla siebie!

Pełne poszycie

Namiot z pełnym poszyciem

W naszej ofercie nie mogło zabraknąć namiotów z pełnym poszyciem. Takie namioty to idealny wybór na magazyn, garaż, warsztat czy halę namiotową. W tym poszyciu wszystkie ściany i dach są pełne, nie ma żadnych okien. Osoby postronne nie mają wglądu do wnętrza namiotu, a ściany nie przepuszczają światła dziennego.

W większości pełnych poszyć naszych namiotów dach i ściany stanowią odrębne części. Jedynie modele MAX i ARCTIC wyróżnia poszycie stanowiące jeden element, w którym dach i ściany boczne są całością.

Okna witrażowe

Namiot z oknami witrażowymi

Namioty imprezowe Halplan wyposażone w okna witrażowe cieszą się ogromną popularnością wśród naszych Klientów. Nic dziwnego, ponieważ ten typ poszycia jest niezwykle elegancki, stylowy i gwarantuje dostęp do dużej ilości dziennego światła.

Takie okna umożliwiają gościom podziwianie naturalnej scenerii wokół namiotu bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Ten typ poszycia sprawdza się podczas organizacji eleganckich przyjęć plenerowych, w ogródkach restauracyjnych, kawiarniach czy hotelach.

Transparentne boki

Namiot z transparentnymi ścianami

Namioty z transparentnymi bokami świetnie sprawdzają się podczas wszelkich targów i wystaw, ponieważ pozwalają w sposób estetyczny wyeksponować towary i zwrócić uwagę potencjalnych klientów. Ten typ namiotu jest również często wybierany podczas organizacji imprez plenerowych, ważnych uroczystości, czy eventów firmowych.

Transparentne boki wpuszczają dużo naturalnego światła do wnętrza namiotu i tworzą bardzo estetyczną przestrzeń handlową lub imprezową.

Z doświetleniem

Namiot z doświetleniem

Namioty z doświetleniem posiadają okrągłe okna o średnicy 39cm, umiejscowione w górnej części namiotu. Wnętrze namiotu jest niewidoczne dla osób postronnych, a okna wystarczająco doświetlają wszystko, co się w nim znajduje.

Tego typu poszycie świetnie sprawdza się myjniach samochodowych, warsztatach i garażach.

Serie poszyć dostępne w ofercie Halplan

Namioty Halplan mają bardzo wiele zastosowań, dlatego sprawą priorytetową było dla nas stworzenie wielozadaniowych poszyć. W naszej ofercie mamy poszycia zróżnicowane cenowo i wizualnie, tak, aby każdy klient mógł dopasować namiot do swoich aktualnych potrzeb.

Wyróżniamy kilka serii, które charakteryzują się innymi właściwościami, gramaturą i zastosowaniem:

Punktor dla serii Ekonomicznej

Namioty Ekonomiczne to namioty idealne na sezon wiosenno - letni. Świetnie sprawdzą się zarówno podczas imprez plenerowych, a także jako ogrodowe altany czy stoiska. To jedyna seria namiotów Halplan wykonana z lżejszego materiału PE.

Punktor dla serii Klasyk

Namioty Klasyk to namioty wyposażone w plandekę wielosezonową, wykonaną z odpornego materiału PVC. Świetnie sprawdzi się zarówno jako namiot imprezowy, jak i również w celach handlowych, czy magazynowych.

Punktor dla serii Komfort

Namioty Komfort to namioty, które wyróżnia segmentowa budowa dachu. Ten system daje możliwość szybkiej zmiany długości namiotu. Namioty Komfort są bardzo uniwersalne, a ze względu na możliwość zmiany długości sprawdzą się zarówno w wydaniach imprezowych, jak i również magazynowych.

Punktor dla serii Trudnopalnej

Namioty Trudnopalne to namioty ognioodporne, które spełniają normy EN 13501-1. Namioty Trudnopalne są wielosezonowe i umożliwiają dogrzewanie wnętrza namiotu dzięki ognioodpornej plandece. Świetnie sprawdzą się w gastronomii, jako dodatkowa przestrzeń restauracyjna czy jako komfortowa przestrzeń magazynowa i warsztatowa.

Punktor dla serii Premium

Namioty Premium to namioty, których poszycie jest w jednym kawałku. Wszystkie ściany boczne i dach tworzą jedną całość. Ta seria świetnie sprawdza się jako przestrzeń magazynowa czy przemysłowa, ponieważ Namioty Premium posiadają dodatkowe mniejsze wejście obok dużego wjazdu.

Punktor dla serii ARCTIC

Seria ARCTIC to najodporniejsze hale w ofercie Halplan. Posiadają jeden duży wjazd i dodatkowe, mniejsze wejście. Całe poszycie stanowi jedną część. Namioty ARCTIC dostępne są tylko w wysokości ściany – 3m (5,12m w szczycie).

Podsumowanie

Podsumowując, w ofercie Halplan mamy duży wybór typów poszyć, które możesz połączyć z dostępnymi seriami i stworzyć namiot idealny dla siebie. Jeśli potrzebujesz fachowego doradztwa i pomocy w wyborze idealnego poszycia, zawsze możesz skontaktować się z naszymi fachowcami. Zapraszamy do rozmowy poprzez chat w okienku na stronie, adres mailowy lub telefonicznie.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
pixel