Potrzebujesz pomocy w wyborze? Zadzwoń: +48 71 30 67 980
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Przewodnik po rodzajach konstrukcji namiotowych

2024-02-07
Przewodnik po rodzajach konstrukcji namiotowych

Decydując się na zakup namiotu, często w pierwszej kolejności skupiamy się na jego wyglądzie, a tym samym na rodzaju poszycia. Należy jednak mieć na uwadze, że równie ważną kwestią jest wybór odpowiedniej konstrukcji. To właśnie od niej, w głównej mierze będzie zależała stabilność i wytrzymałość naszego namiotu.

Chcąc ułatwić wybór konstrukcji naszym Klientom, przygotowaliśmy krótki przewodnik po stelażach namiotów, które Halplan posiada w swojej ofercie.

Spis treści

Dlaczego konstrukcja ma znaczenie?

W ofercie Halplan posiadamy konstrukcje letnie i zimowe. Wybór odpowiedniego stelaża będzie miał kluczowe znaczenie w przypadku, gdy planujemy używać naszego namiotu wielosezonowo i niezależnie od warunków atmosferycznych.

Wszystkie nasze konstrukcje wykonane są z najwyższej jakości stali, która została zabezpieczona przed korozją ocynkiem ogniowym. W celu zapewnienia maksymalnej stabilizacji i wytrzymałości stelaże posiadają mocne łączenia, stabilne mocowania i niezawodne systemy gwarantujące usztywnienie konstrukcji.

Mocna i odporna konstrukcja daje możliwość wieloletniej eksploatacji namiotu. Jest w stanie utrzymać większe i cięższe poszycia, co ma ogromne znaczenie przy wyborze namiotów o dużych gabarytach lub hal namiotowych.

Jeśli planujemy używać namiotu tylko w sezonie wiosenno-letnim oraz okazjonalnie, możemy zdecydować się na lżejsze, tańsze konstrukcje letnie. Ze względu na mniejszą wagę i objętość, są łatwiejsze w transporcie i zajmują mniej miejsca.

Rury namiotowe w konstrukcji letniej
Stopy namiotowe w stelażu letnim
Rury namiotu połączone śrubami

Jakie rodzaje konstrukcji letnich są w ofercie Halplan?

Konstrukcje letnie świetnie sprawdzają się w namiotach imprezowych, eventowych i weselnych. Znajdują swoje zastosowanie w namiotach przeznaczonych do organizacji przyjęć rodzinnych i firmowych bankietów.

Ikona słońca

KONSTRUKCJE SEZONOWE

Otwór kotwiący w stopie namiotowej

Konstrukcje sezonowe doskonale spełniają swoją funkcję także w namiotach ogrodowych, handlowych i wystawowych. Stelaże tego typu da się rozłożyć na dowolnym rodzaju płaskiego podłoża, co sprawia, że są niezwykle uniwersalne.

Powiększona stopa namiotowa

Wzmocnione konstrukcje letnie wykorzystywane są również w namiotach magazynowych oraz magazynowo-garażowych. Ze względu na łatwość montażu i demontażu, można szybko i sprawnie zmieniać ich ilość oraz ułożenie. Takie rozwiązanie usprawnia prace magazynowe.

Wyróżniamy trzy typy konstrukcji letnich:

  1. SUMMER
  2. SUMMER FLOOR
  3. SUMMER PLUS

Konstrukcja SUMMER to podstawowa konstrukcja letnia. Na wjazdach do namiotu zastosowane zostały stalowe liny stabilizujące, które dają możliwość przesuwania wjazdów. W celu stabilizacji stelaża zastosowaliśmy najsolidniejszą metodę łączenia rur za pomocą śrub przechodzących na wylot.

Konstrukcja letnia SUMMER
RURY KONSTRUKCYJNE fi 38 mm
ŁĄCZNIKI KONSTRUKCJI fi 42 mm
STOPA 6x9 cm

Konstrukcja SUMMER FLOOR została uzupełniona o ramę dolną, która poprawia nośność i stabilizuje namiot. Na wjazdach do namiotu zamontowane zostały stalowe liny stabilizujące, które dają możliwość przesuwania wjazdów. W celu usztywnienia stelaża wykorzystaliśmy najsolidniejszą metodę łączenia rur za pomocą śrub przechodzących na wylot.

Konstrukcja letnia SUMMER FLOOR
RURY KONSTRUKCYJNE fi 38 mm
ŁĄCZNIKI KONSTRUKCJI fi 42 mm
STOPA 6x9 cm

Konstrukcja SUMMER PLUS jest wsparta dolną ramą, wzmocnieniami górnymi oraz pionowymi i poziomymi zastrzałami. Dzięki zastosowaniu dodatkowych systemów konstrukcja zyskuje na trwałości i stabilności. W celu usztywnienia stelaża wykorzystaliśmy najsolidniejszą metodę łączenia rur za pomocą śrub przechodzących na wylot.

Konstrukcja letnia SUMMER PLUS
RURY KONSTRUKCYJNE fi 38 mm
ŁĄCZNIKI KONSTRUKCJI fi 42 mm
STOPA fi 9 cm

Jakie rodzaje konstrukcji zimowych są w ofercie Halplan?

Konstrukcje zimowe świetnie sprawdzają się w namiotach o większych rozmiarach i poszyciach wykonanych z materiału PVC o wyższej gramaturze. Stelaże tego typu pozwalają na korzystanie z namiotów i hal namiotowych całorocznie, bez względu na warunki atmosferyczne.

Ikona chmurki i śniegu

KONSTRUKCJE CAŁOROCZNE

Rury w stelażu zimowym

Będą najlepszym wyborem w wielosezonowych garażach i magazynach, jak również w namiotach rolniczych czy przemysłowych. Solidny stelaż będzie stanowił doskonałe podparcie dla dużych hal namiotowych, przemysłowych i magazynowych.

Stopa namiotowa w stelażu całorocznym

Wyróżniamy pięć typów konstrukcji zimowych:

  1. WINTER
  2. WINTER PLUS
  3. POLAR
  4. POLAR PLUS
  5. ARCTIC

Konstrukcję WINTER wyróżnia mocny stelaż i ocynkowane rury fi 50 mm. Stelaż składa się z dolnej ramy, wzmocnień górnych oraz pionowych i poziomych zastrzałów. Przypodłogowe rury na wjazdach zostały usunięte i zastąpione pionowymi rurami usztywniającymi, które nie ograniczają poruszania się pojazdów. Konstrukcja WINTER umożliwia zmianę wysokości namiotu o 0,5m lub 1m.

Stelaż całoroczny WINTER
RURY KONSTRUKCYJNE fi 50mm
ŁĄCZNIKI KONSTRUKCJI fi 54mm
STOPA fi 14cm

Konstrukcja WINTER PLUS została dodatkowo wyposażona w naciągi dachowe i boczne, składające się z grubych, stalowych lin ze śrubami rzymskimi. Dzięki temu stelaż jest odporniejszy na silne porywy wiatru, a naciągi wzmacniają poszycie. Stelaż składa się z ocynkowanych rur, dolnej ramy, wzmocnień górnych oraz pionowych i poziomych zastrzałów. Przypodłogowe rury na wjazdach zostały usunięte i zastąpione pionowymi rurami usztywniającymi, które nie ograniczają poruszania się pojazdów. Konstrukcja WINTER PLUS umożliwia zmianę wysokości namiotu o 0,5m lub 1m.

Stelaż całoroczny WINTER PLUS
RURY KONSTRUKCYJNE fi 50mm
ŁĄCZNIKI KONSTRUKCJI fi 54mm
STOPA fi 14cm

Konstrukcja POLAR została wzmocniona o górne, dolne i narożne wsporniki umieszczone na łączeniu dachu i ścian bocznych. Dzięki temu dach jest zdecydowanie bardziej wytrzymały. Stelaż składa się z ocynkowanych rur, dolnej ramy, wzmocnień górnych oraz pionowych i poziomych zastrzałów. Stabilność gwarantują naciągi dachowe i boczne. Przypodłogowe rury na wjazdach zostały usunięte i zastąpione pionowymi rurami usztywniającymi, które nie ograniczają poruszania się pojazdów. Zastosowanie mocnych śruby przechodzących na wylot zapewnia niezawodne łączenie elementów. Konstrukcja POLAR umożliwia zmianę wysokości namiotu o 0,5m lub 1m.

Stelaż całoroczny POLAR
RURY KONSTRUKCYJNE fi 50mm
ŁĄCZNIKI KONSTRUKCJI fi 54mm
STOPA fi 14cm

Konstrukcję POLAR PLUS wyróżniają podwójne górne, dolne i narożne wsporniki. To bardzo solidna konstrukcja całoroczna. Stelaż składa się z ocynkowanych rur. Dolna rama, wzmocnienia górne, zastrzały oraz naciągi stabilizują i usztywniają namiot. Przypodłogowe rury na wjazdach zostały usunięte i zastąpione pionowymi rurami usztywniającymi, które nie ograniczają poruszania się pojazdów. Zastosowanie mocnych śruby przechodzących na wylot zapewnia niezawodne łączenie elementów. Konstrukcja POLAR PLUS umożliwia zmianę wysokości namiotu o 0,5 m lub 1 m.

Stelaż całoroczny POLAR PLUS
RURY KONSTRUKCYJNE fi 50mm
ŁĄCZNIKI KONSTRUKCJI fi 54mm
STOPA fi 14cm

Konstrukcja ARCTIC to najmocniejsza konstrukcja wielosezonowa w naszej ofercie. Jest przystosowana tylko do poszycia typu ARCTIC. Stelaż składa się z grubych, ocynkowanych rur i łączników o średnicy 78mm. Stabilność całej konstrukcji zapewniają wzmocnienia przy wjazdach, wzmocnienia konstrukcji dachowej oraz poziome wzmocnienia boczne. W stelażu tego typu rury są połączone podwójnymi śrubami przechodzącymi na wyloty. Czworokątne stopy w konstrukcji ARCTIC posiadają cztery otwory kotwiące do podłoża oraz zwiększony punkt podparcia dzięki dużym wymiarom.

Stelaż całoroczny ARCTIC
RURY KONSTRUKCYJNE fi 78 mm
ŁĄCZNIKI KONSTRUKCJI fi 78 mm
STOPA 30x30 cm
STOPA NAROŻNA 30x40 cm

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej konstrukcji to kluczowy element, który często decyduje o satysfakcji po zakupowej. Z tego powodu zachęcamy naszych Klientów do skorzystania z fachowego doradztwa poprzez dowolną formę kontaktu. Nasi specjaliści z przyjemnością pomogą dobrać odpowiednie parametry namiotu do Państwa potrzeb i możliwości.

Przybliżenie na kluczowe elementy konstrukcji
Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
pixel